Proszę czekać...
zamknij

Jak usunąć rozstępy?

Rozstępy mogą być skutkiem zaburzeń hormonalnych, ciąży, drastycznych zmian wagi ciała oraz nagłego skoku wzrostu w okresie dojrzewania. Jak zwalczyć niniejszy problem? Ostatnio bardzo popularne stały się zabiegi laserowe, które skutecznie usuwają rozstępy i przywracają pacjentom poczucie pewności siebie.

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

Światło lasera frakcyjnego nakierowywane jest na określone miejsca skóry dotknięte zmianami. Promień urządzenia dociera w głąb skóry, tym samym zwiększając jego skuteczność. Niniejszy zabieg jest całkowicie bezpieczny, a najnowsza technologia sprawia, że proces gojenia przebiega szybko i bezboleśnie. W celu uzyskania wymarzonego efektu, należy przeprowadzić od trzech do pięciu zabiegów laseroterapii.

efekty zabiegu usuwania rozstępówJakie są rezultaty laserowego usuwania rozstępów?

W kilka godzin po zabiegu, skóra może być delikatnie zaczerwieniona i wrażliwa. Proces gojenia trawa zazwyczaj kilka dni. Efekty zabiegu uzależnione są od rozległości i stopnia rozstępów. Niemniej jednak, udowodniono skuteczne działanie niniejszej metody w walce z problemem rozstępów.

Czy są jakieś przeciwwskazania dotyczące zabiegu laserowego?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o przystąpieniu do niniejszego zabiegu należy rozważyć poniższe przeciwwskazania: stany zapalne skóry, cukrzyca, ciąża, mocno opalona skóra, przebyte lub aktualne nowotwory skóry, choroba tkanki łącznej oraz problemy w funkcjonowaniu układy odpornościowego.

Postępowanie związane z zabiegiem (przed i po laseroterapii)

Przed zabiegiem nie należy mocno się opalać. Skóra powinna być czysta (bez obecnych zmian zapalnych). Zanim zostaniemy poddani działaniu lasera, odbędziemy wizytę konsultacyjną, podczas której lekarz zakwalifikuje nas do niniejszego zabiegu. Po zabiegu należy stosować pielęgnację skóry opartą o naturalne i delikatne kosmetyki. Miejsca poddane działaniu lasera należy chronić przed otarciami i urazami. Przez kilka dni nie należy wycierać skory szorstkim ręcznikiem.